Elektrikář



Na tomhle tříletém učebním obou se naučíš pracovat s elektřinou, kterou najdeš i u sebe v zásuvce, ale navíc se naučíš zapojovat i elektrická vedení a elektrické přístroje o vyšším napětí. Jak se říká – řemeslo má zlaté dno a elektrikář je právě jedno z těchto řemesel. Navíc můžeš získat preferenční stipendium až 400 Kč měsíčně nebo si něco během studia vydělat na praxi ve firmách!

Celé studium je zaměřeno na praxi – už v prvním ročníku budeš mít 12 hodin praxe týdně. Mimo to tě čeká také spousta odborných předmětů, jako jsou Technologie, Materiály, Elektrotechnika nebo Elektrické měření. Všechno si navíc vyzkoušíš naživo, abys získal všechny potřebné dovednosti.

Po vyučení můžeš začít pracovat jako elektrikář, elektromontér nebo elektromechanik – prostě kdekoliv, kde je nutné odborné zajištění údržby a provozu elektrických zařízení. A pokud budeš chtít, můžeš pokračovat na nástavbu a dodělat si maturitu.

Preferenční stipendium


  • 400 Kč měsíčně

    pokud budeš mít hodnocení v praktickém vyučování za uplynulé pololetí 1

  • 200 Kč měsíčně

    pokud budeš mít hodnocení v praktickém vyučování za uplynulé pololetí 2

  • 100 Kč měsíčně

    pokud budeš mít hodnocení v praktickém vyučování za uplynulé pololetí 3

Stipendium dostaneš, pokud splníš hodnocení z praktické části a zároveň nebudeš hodnocen z teoretického předmětu nedostatečně (tj. za 5) a nebudeš mít snížený stupeň z chování.


Podívej se na video o oboru Elektrikář!

Proč se stát elektrikářem?


  • Řemeslo má zlaté dno

    Jako elektrikář si práci vždycky najdeš. Elektřina už je tu dlouho a bude tu navždy. A mimo to je to ideální obor pro to, aby ses stal živnostníkem a pracoval na sebe.

  • Preferenční stipendium

    Můžeš dostat až 400 Kč měsíčně od školy, podle hodnocení v praktickém vyučování.

  • Praktická příprava

    Všechno, co se naučíš v odborných předmětech, si můžeš vyzkoušet v praxi. Už od prváku máš 12 hodin týdně praxe, později až 18!

  • Odborné předměty

    Předměty jako Elektrotechnika, Elektronika, Elektrické měření nebo Technologie ti zabezpečí to, že po škole můžeš hned začít pracovat.

  • Pokud budeš chtít maturitu, jednoduše si ji doděláš

    Můžeš jednoduše nastoupit na maturitní nástavbu.

Co ti můžeme nabídnout?


  • Důraz na praxi – všechno, co se naučíš, si vyzkoušíš v praxi.
  • Moderní škola na zámku – máme multimediální a odborné učebny, laboratoř i dílny.
  • Motivační prostředí – u nás dokážeš cokoliv budeš chtít. Díky velikosti naší školy se ti každý učitel může věnovat individuálně.
  • Mnoho mimoškolních akcí – školy v přírodě, lyžařské a vodácké kurzy, výlety, exkurze či přednášky.

Jak to u nás vypadá?


Proč právě ZÁMEK KUŘIM?

  • 1. Zámek

    Budeš studovat na opravdovém zámku! Prostorné učebny, unikátní prostory a super atmosféra. 

  • 2. Skvělé zázemí

    Umíme zprostředkovat práci i praxi, spolupracujeme s významnými zaměstnavateli. Navíc máme WiFi po celé škole, multimediální a odborné učebny, elektro dílny, PLC či CNC dílny.

  • 3. Skvělý kolektiv

    Kuřim není jen o studiu, ale hlavně o zážitcích. Učitelé jsou féroví a ochotní, spolužáci už několik let tvoří super kolektiv. Na střední tak budeš rozhodně vzpomínat rád.

Co o nás říkají?


Absolvent Milko Deučman

Zámek pro mě byl jako rodina. Naučil mě odpovědnosti, toleranci a respektu k druhým. Na základní škole jsem býval šikanovaný a bál jsem se, že by se to na střední mohlo opakovat. Byl jsem ale velice mile překvapen, když jsem zjistil, že studenti a prostředí na zámku nedovolí nikomu, aby si dovoloval na slabší, a jsou také velice tolerantní. Díky skvělým učitelům, kteří mi dali mnoho znalostí využitelných v praxi, se mi dnes velmi daří ve vlastním podnikání. Navíc jsem na škole poznal i svoji přítelkyni, se kterou jsme již pět let.


Spokojená matka Jitka Vedralová

Moc děkujeme, za vstřícnost. Musím říci, že v této stresové situaci, byl pro nás Váš přístup úžasný. Pátrala jsem a řešili jsme možnosti přestupu syna na jinou školu již cca od dubna/května, ale tak otevřené a přijatelné alternativy nám nenabídl nikdo, moc si toho vážíme. Co jsme řešili čtvrt až skoro půl roku, jste nám pomohli vyřešit za pár minut.

Uplatnění a profil absolventa


Odborníci z Národního ústavu odborného vzdělávání sepsali toto obecné uplatnění:

Absolvent je připraven instalovat, opravovat, udržovat a kontrolovat elektrické rozvody a zařízení. Měří a testuje různé typy elektrických strojů, elektrospotřebičů a specializovaná zařízení, která využívají ke své činnosti elektrickou energii.

Uplatní se při výkonu povolání elektrikář na mnoha pracovních pozicích, jako např. provozní elektrikář, opravář elektronických zařízení, elektrikář zabezpečovacích zařízení, opravář elektrických spotřebičů, elektromontér, montér elektrorozvodných sítí, stavební elektrikář, provozní elektrikář železniční dopravy, elektrotechnik-údržbář ve výrobních i nevýrobních organizacích a všude tam, kde je nutné odborné zajištění provozu elektrických zařízení.

Přihláška ke studiu (PDF)
Informace o přijímacím řízení
Učební plán

KÓD OBORU
26-51-H/02

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Elektrikář

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s výučním listem

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška

DÉLKA STUDIA
Tříleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkoušky se nekonají. Více informací zjistíte zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
20

ŠKOLNÉ
Bez školného

STIPENDIJNÍ PROGRAM
Preferenční stipendium, Prospěchové stipendium

IDEÁLNÍ ROZPĚTÍ PRŮMĚRU NA ZŠ
do 2.8