Přijímací řízení

Vyber si obor, co tě bude bavit, na škole, kde jsou studenti na prvním místě!

SOŠ a SOU Kuřim vyhlašuje
třetí kolo přijímacího řízení

Termín podání přihlášky do třetího kola přijímacího řízení je průběžně do naplnění volných míst. Přihláška se podává na obvyklém tiskopise (ke stažení v pdf ), na ředitelství školy (osobně, poštou, el. podepsaným emailem, datovou schránkou). Přihláška by měla mít potvrzené známky ze ZŠ nebo se stavte osobně s vysvědčeními a ověření provedeme u nás ve škole.

Těšíme se na Vás! Tým SOŠ a SOU Kuřim.

Třetí kolo přijímacího řízení 2021 / 2022

Název oboru
Délka vzdělávání
Způsob ukončení
Počet volných míst
Přijímací zkoušky
Potvrzení lékaře
4 roky
Maturita
3
4 roky
Maturita
6
4 roky
Maturita
8
4 roky
Maturita
9
3 roky
Závěrečná zkouška
9
3 roky
Závěrečná zkouška
12

Aktualizováno 15.6.2021. Chceš se o oborech dozvědět více? Klikni na název oboru!

Uchazeči o studium budou přijímáni v třetím kole přijímacího řízení bez přijímacích zkoušek, do naplnění volných míst, při splnění obecných podmínek dle dokumentu Organizace přijímacího řízení pro školní rok 2021/2022 + 3 kolo přijímacího řízení (ke stažení v pdf ).  


Proč studovat zrovna u nás?
Klikni a podívej se!!

Pojď k nám.

O přijímacích zkouškách

Upozornění: Vzhledem k aktuálním podmínkám tento rok konání přijímacích zkoušek nepředpokládáme. Pokud nebude převis uchazečů nad kapacitu školy uchazeči budou přijímáni bez přijímacích zkoušek. 

Případné přijímací řízení na naši školu má dvě podoby. U maturitních oborů se koná jednotná přijímací zkouška z ČJ a MAT. Na učební obory se přijímací zkoušky neskládají, přijati budou všichni zdravotně způsobilí zájemci až do naplnění všech míst (30 žáků).

Případně přijímací zkoušky pro maturitní obor se konají pouze v prvním kole. V eventuálním druhém kole budou přijati všichni uchazeči až do naplnění kapacity oborů dle pravidel Organizace přijímacího řízení pro školní rok 2021/2022.

Pokud se chceš podívat, jak to u nás vypadá, zeptat se na podrobnosti o studiu, promluvit si s našimi studenty, zastav se na Prohlídku školy.

Informace o dalších podrobnostech přijímacího řízení naleznete v dokumentu Organizace přijímacího řízení pro školní rok 2021/2022  .

Máme
0%
úspěšnost u maturit
Ve třídě je průměrně
0
studentů
Učíme se na
0
počítačích
Ve škole je
0%
dívek
Žáci hodnotí učitele
1,0.1
průměrně známkou

Průběh přijímacího řízení


 • Podání přihlášky

  Přihlášku na střední školu můžeš podat kdykoliv, ale nejpozději do 1. 3. Pokud už víš, že se chceš přihlásit na naši školu, nejlepší možností je podat přihlášku hned teď, ať nepropásneš termín!

 • Přijímací řízení

  Pokud se hlásíš na maturitní obor, kde bude převis musíš dělat jednotnou přijímací zkoušku. Ta se koná ve dvou termínech stanovených MŠMT. Pokud se hlásíš na učební obor, přijímací zkouška se tě netýká. V obou případech ti okolo 12. března pošleme dopis, kde ti vše vysvětlíme.

 • Podání zápisového lístku

  Pokud se úspěšně dostaneš na naši školu – gratulujeme! Musíš ale nejpozději do deseti pracovních dnů od vyhlášení výsledků přijímacího řízení doručit na sekretariát školy zápisový lístek. Ten můžeš doručit buď osobně nebo poštou.

Školné


Jsme malou soukromou školou, a právě díky tomu můžeme nabízet co nejlepší servis všem našim žákům. U učebních oborů Obráběč kovů a Elektrikář školné není.

Roční školné u maturitních oborů najdeš v tabulce vpravo. Slevu na školném mají studenti, kteří bydlí ve školním ubytování, dojíždí z daleka nebo pochází z rodiny s nízkými příjmy. Snažíme se, aby školné v žádném případě nebylo překážkou pro to, aby u nás kdokoliv studoval. Dlouhodobě má slevu na školném zhruba 60 % studentů. Pokud máš jakýkoliv dotaz ke školnému, napiš nám!


Obor
roční školné
Informační technologie
max. 7 000 Kč
Ekonomika a podnikání
max. 7 000 Kč
Mechanik seřizovač
max. 5 000 Kč
Mechanik elektrotechnik
max. 5 000 Kč
Obráběč kovů
0 Kč
Elektrikář
0 Kč

Z čeho by byly přijímací zkoušky pro maturitní obory, pokud by se konaly?


Český jazyk a literatura

 • Uzavřené i otevřené úlohy
 • Hodnotí se i odpovědi celou větou
 • Bude vyhrazeno 60 minut čistého času

 • Matematika a její aplikace

 • Uzavřené i otevřené otázky
 • Hodnotí se i postup řešení
 • Bude vyhrazeno 70 minut čistého času

 • Další informace

 • U testů nejsou povoleny žádné pomůcky, jako je kalkulačka nebo pravidla českého pravopisu
 • Další informace najdeš na webu Jednotná přijímací zkouška
 • 1. termín: pondělí 12. dubna 2021; 2. termín: úterý 13. dubna 2021
 • Náhradní 1. termín: středa 12. května 2021; 2. termín: čtvrtek 13. května 2021

 • Nezapomeň na zápisový lístek

 • Pokud jsi přijat, gratulujeme. Máš deset dnů na to abys do školy doručil zápisový lístek. Ten obdržíš na základní škole, kterou navštěvuješ. Pro ty, co ZŠ nenavštěvují a pro cizince vydá zápisový lístek krajský úřad dle místa trvalého bydliště. Jak ho vyplnit? Mrkni na vzor.

 • Potřebuješ více informací?


  Kontaktuj nás


  SOŠ a SOU KUŘIM s.r.o.

  Křížkovského 48/2; Kuřim 664 34

  +420 541 231 038     skola@zamekkurim.cz


  Něco tě zajímá? Tak se rovnou zeptej: