Zapojení školy do projektů

Termín:                                1. 8. 2022 – 31. 7. 2024

Finanční podpora:          1 520 665 Kč

Popis:

Projekt je zaměřen na jedno z/kombinaci následujících témat: personální podpora, osobnostně
sociální a profesní rozvoj pracovníků ve vzdělávání, inovativní vzdělávání dětí/žáků/účastníků
zájmového vzdělávání, spolupráce s rodiči dětí, žáků, účastníků zájmového vzdělávání a veřejností

Co je cílem projektu?
Cílem projektu je rozvoj v oblastech, které škola/školské zařízení určí jako prioritní pro svůj rozvoj a
budoucí směřování.

Doučování je financován Evropskou unií – OPJAK.

Aktivity:

Podpora žáků s odlišným mateřským jazykem v SŠ, Kariérový poradce SŠ, Koordinátor spolupráce školy a zaměstnavatele SŠ, Vzdělávání pracovníků ve vzdělávání SŠ

Vyrovnání dopadů pandemie prostřednictvím doučování 2022-2 SOŠ a SOU Kuřim

Realizace investice 3.2.3. Národního plánu obnovy

Termín:                                     1. 9. 2022 – 31. 12. 2022

Finanční podpora:           81 900 Kč

Popis:

Projekt si dává za cíl podporu vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19 formou individuálních i skupinových doučování.

Zvýšená podpora je věnována vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem, což se ve zvýšené míře týká zejména žáků s nevyhovujícím domácím zázemím či klesající motivaci.

Potřeba podpory může ale směřovat i k dalším žákům, kteří nemusí zaostávat v prospěchu nijak významně, ale i tak je období distanční výuky zasáhlo (např. omezené či žádné možnosti pro podporování a rozvíjení talentu u nadaných žáků).

Projekt bude realizován zejména v prostorách Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Kuřim, s.r.o.

Vyučování bude realizováno zejména pedagogy Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Kuřim, s.r.o.

Doučování je financováno Evropskou unií – Next Generation EU.

Vyrovnání dopadů pandemie prostřednictvím doučování 2022 SOŠ a SOU Kuřim

Realizace investice 3.2.3. Národního plánu obnovy

Termín:                                     1. 1. 2022 – 31. 8. 2022

Finanční podpora:           114 725 Kč

Popis:

Doučování je financováno Evropskou unií – Next Generation EU.

Prevence digitální propasti

Realizace investice 3.1. Inovace ve vzdělání v kontextu digitalizace

Termín: 1. 1. 2022 – 31. 12. 2022

Finanční podpora: 195 000 Kč

digitální učební pomůcky

Popis:

Cílem je vybavení škol pokročilými digitálními technologiemi pro rozvoj informatického myšlení žáků a jejich digitálních kompetencí.

Cílem projektu je zpřístupnění mobilních digitálních technologií pro znevýhodněné žáky vytvořením mobiliáře mobilních digitálních zařízení určených k zapůjčování žákům, bude se jednat zejména o notebooky a jejich příslušenství.

Digitální zařízení jsou financována Evropskou unií – Next Generation

• Název žadatele: Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Kuřim, s.r.o.

Údaje o projektu

• IČO: 47917865
        • Název projektu dle MS2014+: Šablony 2019 SOŠ a SOU Kuřim, s.r.o.
        • Registrační číslo projektu dle MS2014+: CZ.02.3.X/0.0/0.0/18_065/0013754
        • Projekt je zaměřen na kombinaci následujících témat: personální podpora, osobnostně profesní rozvoj pedagogů, doučování žáků ohrožených školním neúspěchem, stáže pedagogů u zaměstnavatelů, projektové dny.