Chceš k nám přestoupit
nebo nastoupit do vyššího ročníku?

Líbí se ti naše škola a rád bys k nám přešel z jiné. Nebo si dokončil přerušené vzdělávání? Samozřejmě můžeš! A to dokonce i v průběhu školního roku. Stačí si vybrat obor a splnit několik jednoduchých podmínek.


Obory a ročníky, do kterých můžeš přestoupit.

Kód oboru

Název oboru

Ročník
 I. II. III. IV.
18-20-M/01 Informační technologie
63-41-M/01 Ekonomika a podnikání
26-41-L/01 Mechanik elektrotechnik
23-45-L/01 Mechanik seřizovač
23-56-H/01 Obráběč kovů x
26-51-H/02 Elektrikář x

A jaké jsou podmínky? Je to jednoduché!

 • Předložení Žádosti o povolení přestupu (při přestupu během roku) nebo Žádosti o přijetí do vyššího ročníku (při přestupu po uzavřeném roce na jiné škole) včetně dokladů o předešlém studiu na střední škole (vysvědčení).
 • V případě rozdílnosti původního oboru s oborem novým - úspěšné vykonání rozdílových zkoušek předepsaných ředitelem školy. Příprava ke zkouškám probíhá pod vedením konzultantů z řad učitelů školy. Zkoušky se ukládají z předmětů příslušných ročníků, které žák – uchazeč ve svém předešlém studiu neabsolvoval. Podle počtu zkoušek jsou zkoušky časově rozloženy a žák – uchazeč může navštěvovat školu i před jejich vykonáním.
 • U studijních oborů uzavření Smlouvy o příspěvku na provoz školy.

Pokud máš jakékoliv dotazy, prostě nám zavolej nebo napiš. Jsme tu od toho, abychom ti pomohli!

Něco tě zajímá? Tak se rovnou zeptej:  "Na SOŠ a SOU Kuřim jsem strávil čtyři nezapomenutelné roky života. Po přestupu z gymnázia mě nadchl zejména přátelský přístup učitelů, díky kterému na školní léta rád vzpomínám. Škola mě hodně naučila a skvěle připravila na maturitu."Deian Avramov, Senior obchodní zástupce ve společnosti Provident Financial

  „Moc děkujeme, za vstřícnost. Musím říci, že v této stresové situaci, byl pro nás Váš přístup úžasný. Pátrala jsem a řešili jsme možnosti přestupu syna na jinou školu zhruba od dubna, ale tak otevřené a přijatelné alternativy nám nenabídl nikdo. Co jsme řešili skoro půl roku, jste nám pomohli vyřešit za pár minut.“Jitka Vedralová o přestupu syna
  ImageImage
  Víš že?

  Víš, že i při přestupu máš nárok na Preferenční či Prospěchové stipendium?

  Zjisti si více
  o nabízených oborech