SOŠ a SOU Kuřim je malá škola a myslíme si, že je to dobře. Díky tomu můžeme každému studentovi věnovat tolik času, kolik potřebuje k tomu, aby úspěšně dokončil školu a stal se z něj odborník v praxi. Naši absolventi si tak bez problémů najdou práci hned po škole, někteří naši studenti pokračují rovnou na vysokou školu.

Díky kvalitní praxi se naši absolventi bez problémů uplatňují na pracovním trhu. A díky nové spolupráci s firmou Siemens je praxe ještě lepší. Máme super učitele a nabíráme další. Začínáme rekonstruovat celou budovu školy. Studentům umíme zprostředkovat práci a zacházíme s nimi rovně a férově. A i ty můžeš být součástí toho všeho.


 
Máme
0%
úspěšnost u maturit
Ve třídě je průměrně
0
studentů
Učíme se na
0
počítačích
máme
0
frézek, soustruhů a brusek
a
0
3D tiskárnu

Podívej se, co se u nás děje


9 důvodů, proč jít do Kuřimi


Individuální přístup

Zakládáme si na tom, že se věnujeme každému studentovi naší školy. Chceme totiž, aby každý z nich odcházel ze školy připraven na život.

úspěšná maturita

Dlouhodobě máme vysokou úspěšnost u maturit, pohybuje se okolo 91%. Třeba za posledních 7 let máme 6 x 100% úspěšnost u maturit z cizího jazyka.


Jistota zaměstnání

Po technických oborech je dlouhodobě velká poptávka. Ať půjdeš studovat IT nebo Elektrikáře, práci si najdeš bez problémů.

Kvalitní praxe

Teoretické poznatky si hned vyzkoušíš v praxi. Nejsme gymnázium, kde se o všem jen učíš. Po škole tak všechny znalosti zvládneš bez problémů použít.

Super kolektiv

Když se zeptáš studentů, co je na škole nejlepší, dozvíš se, že kolektiv. Těš se na super kamarády a férové učitele. Šikanu ani nátlak tu nenajdeš.


Stipendijní program

U oborů Obráběč kovů a Elektrikář můžeš získat stipendium 500 – 2100 Kč měsíčně. A u všech oborů nabízíme prospěchové stipendium.

Zaměstnavatelé

Spolupracujeme s velkými firmami, především se Siemensem a Strojírnami Brno. A umíme ti prostřednictvím školy zprostředkovat práci!

Mimoškolní aktivity

Se spolužáky se zúčastníš různých kurzů, například lyžařského, vodáckého a spousty exkurzí. Na tyhle chvíle budeš vzpomínat do konce života.

Učitelé = odborníci

Ať už jde o teoretickou nebo praktickou výuku, učitelé jsou skuteční odborníci ve svém oboru. Zkrátka u nás učí opravdoví mistři.

Příběhy našich absolventů„Zámek pro mě byl jako rodina. Na základní škole jsem býval šikanovaný a bál jsem se, že by se to na střední mohlo opakovat. Byl jsem ale velice mile překvapen, když jsem zjistil, že studenti na zámku nedovolí nikomu dovolovat si na slabší a navíc jsou všichni velmi tolerantní. Díky skvělým učitelům, kteří mi dali mnoho znalostí využitelných v praxi, se mi dnes velmi daří ve vlastním podnikání. Navíc jsem na škole poznal i svou přítelkyni, s kterou jsme spolu už pět let.“Milko Deučman, podnikatel


„Díky přátelskému a vstřícnému prostředí školy jsem si mohla udělat maturitu a nakonec vystudovala dvě vysoký školy. Teď při hledání práce jsem prodávala svůj obor tím, že měl dvě studijní linie – jednu administrativní a druhou strojírenskou, díky čemuž jsem se mohla hlásit i do velkých strojírenských firem a získala tak výbornou práci“Mgr. et Bc. Lucie Kokrdová - servisní oddělení Walter s.r.o.