SOŠ a SOU Kuřim je malá škola a myslíme si, že je to dobře. Díky tomu můžeme každému studentovi věnovat tolik času, kolik potřebuje k tomu, aby úspěšně dokončil školu a stal se z něj odborník v praxi. Naši absolventi si tak bez problémů najdou práci hned po škole, někteří naši studenti pokračují rovnou na vysokou školu.

Díky kvalitní praxi se naši absolventi bez problémů uplatňují na pracovním trhu. A díky spolupráci s partnerskými firmami Siemens a TOS Kuřim je propojení s praxí ještě lepší. Máme super učitele – sami žáci je hodnotí průměrně známkou 1,5. Rekonstruujeme celou budovu školy – krásný zámek z 15. století. Jsme škola s tradicí od roku 1953. Studentům umíme zprostředkovat práci a zacházíme s nimi rovně a férově. A i ty můžeš být součástí toho všeho.


 
Máme
91.1%
úspěšnost u maturit
Ve třídě je průměrně
19
studentů
Učíme se na
102
počítačích
máme
49
frézek, soustruhů a brusek
a
1
3D tiskárnu

Podívej se, co se u nás děje


9 důvodů, proč jít do Kuřimi


Individuální přístup

Zakládáme si na tom, že se věnujeme každému studentovi naší školy. Chceme totiž, aby každý z nich odcházel ze školy připraven na život.

úspěšná maturita

Dlouhodobě máme vysokou úspěšnost u maturit, pohybuje se okolo 91%. Třeba za posledních 7 let máme 6 x 100% úspěšnost u maturit z cizího jazyka.


Jistota zaměstnání

Po technických oborech je dlouhodobě velká poptávka. Ať půjdeš studovat IT nebo Elektrikáře, práci si najdeš bez problémů.

Kvalitní praxe

Teoretické poznatky si hned vyzkoušíš v praxi. Nejsme gymnázium, kde se o všem jen učíš. Po škole tak všechny znalosti zvládneš bez problémů použít.

Super kolektiv

Když se zeptáš studentů, co je na škole nejlepší, dozvíš se, že kolektiv. Těš se na super kamarády a férové učitele. Šikanu ani nátlak tu nenajdeš.


Stipendijní programy

U oborů Obráběč kovů a Elektrikář můžeš získat stipendium 500 – 2100 Kč měsíčně. A u všech oborů vyplácíme prospěchové stipendium.

Zaměstnavatelé

Spolupracujeme s velkými firmami, především se Siemens a TOS Kuřim. A umíme ti prostřednictvím školy zprostředkovat práci!

Mimoškolní aktivity

Se spolužáky se zúčastníš různých kurzů, například lyžařského, vodáckého a spousty exkurzí. Na tyhle chvíle budeš vzpomínat do konce života.

Balík Office = zdarma

Plná neomezená licence na kancelářský balík Microsoft Office Professional Plus pro každého studenta až na 5 zařízení.

Příběhy našich absolventů„Zámek pro mě byl jako rodina. Na základní škole jsem býval šikanovaný a bál jsem se, že by se to na střední mohlo opakovat. Byl jsem ale velice mile překvapen, když jsem zjistil, že studenti na zámku nedovolí nikomu dovolovat si na slabší a navíc jsou všichni velmi tolerantní. Díky skvělým učitelům, kteří mi dali mnoho znalostí využitelných v praxi, se mi dnes velmi daří ve vlastním podnikání. Navíc jsem na škole poznal i svou přítelkyni, s kterou jsme spolu už pět let.“Milko Deučman, podnikatel


„Díky přátelskému a vstřícnému prostředí školy jsem si mohla udělat maturitu a nakonec vystudovala dvě vysoký školy. Teď při hledání práce jsem prodávala svůj obor tím, že měl dvě studijní linie – jednu administrativní a druhou strojírenskou, díky čemuž jsem se mohla hlásit i do velkých strojírenských firem a získala tak výbornou práci“Mgr. et Bc. Lucie Kokrdová - servisní oddělení Walter s.r.o.