Maturitní STUDIUM PRO VYUČENÉ V OBORU
(„NÁSTAVBOVÉ STUDIUM“)


Jsi vyučen v strojírenském nebo elektrotechnickém oboru a chtěl by sis dodělat maturitu a přitom se spoustu užitečného naučit?
Nabízíme možnost přijetí do třetího ročníku maturitního oboru Mechanik elektrotechnik nebo Mechanik seřizovač.


Koho a kam můžeme přijmout?

 • Obor Mechanik seřizovač nabízíme úspěšným absolventům učebních strojírenských oborů (například Obráběč kovů, Strojní mechanik, Nástrojař, Puškař,... a podobným).
 • Obor Mechanik elektrotechnik nabízíme úspěšným absolventům učebních elektrotechnických oborů (například Elektrikář, Elektrikář - silnoproud, Autoelektrikář, Spojový mechanik, Elektromechanik,... a podobným).

Nejedná se o klasické nástavbové studium, přesto, pokud jsi vyučen v některém stejně zaměřeném oboru, můžeš si takto za dva roky jednoduše dodělat maturitu a vystudovat přitom zajímavý a perspektivní obor. Jedná se o klasické denní studium.


A jaké jsou podmínky? Je to jednoduché!

 • Předložení Žádosti o přijetí do vyššího ročníku včetně dokladů o předešlém studiu na střední škole (všechna vysvědčení, výuční list).
 • U některých uchazečů z příbuzných oborů může ředitel předepsat úspěšné vykonání případných rozdílových zkoušek. Příprava ke zkouškám probíhá pod vedením konzultantů z řad učitelů školy. Uchazeč může navštěvovat školu i před jejich vykonáním.

Pokud máš jakékoliv dotazy, prostě nám zavolej nebo napiš. Jsme tu od toho, abychom ti pomohli!

Něco tě zajímá? Tak se rovnou zeptej:  „Moc děkujeme, za vstřícnost. Musím říci, že v této stresové situaci, byl pro nás Váš přístup úžasný. Pátrala jsem a řešili jsme možnosti přestupu syna na jinou školu zhruba od dubna, ale tak otevřené a přijatelné alternativy nám nenabídl nikdo. Co jsme řešili skoro půl roku, jste nám pomohli vyřešit za pár minut.“Jitka Vedralová o přestupu syna

  "Na SOŠ a SOU Kuřim jsem strávil čtyři nezapomenutelné roky života. Po přestupu z gymnázia mě nadchl zejména přátelský přístup učitelů, díky kterému na školní léta rád vzpomínám. Škola mě hodně naučila a skvěle připravila na maturitu."Deian Avramov, Senior obchodní zástupce ve společnosti Provident Financial
  ImageImage
  Víš že?

  Víš, že i při přijetí do vyššího ročníku máš nárok na Preferenční či Prospěchové stipendium?

  Zjisti si více
  o nabízených oborech