Mechanik Elektrotechnik

Zaměření CNC strojePokud hledáš technický maturitní obor se spoustou praxe, našel jsi ten pravý! Zaměříš se na číslicově řízené stroje, které dnes najdeš v každé strojírenské firmě. A tyto stroje potřebují kvalifikované pracovníky na to, aby fungovaly. Už od prvního ročníku máš každý týden 6 hodin praxe, aby ses přímo při práci naučil montovat, seřizovat, udržovat a obsluhovat tyto stroje.

Kromě praxe tě čeká i spousta odborných předmětů, jako je Elektronika, Elektrotechnika, Technologie či Strojnictví. Po absolvování střední školy je pak jen na tobě, jestli půjdeš rovnou do práce nebo budeš pokračovat na technickou vysokou nebo vyšší odbornou školu.

O práci se s tímto oborem rozhodně bát nemusíš. Kvůli potřebné kvalifikaci a neustálé poptávky po nových odbornících na NC a CNC stroje o tebe na trhu práce bude velký zájem. Ze školy si navíc odneseš všechny potřebné praktické znalosti a staneš se opravdovým mistrem v oboru. Budeš mít kompletní elektrotechnickou kvalifikaci. 

Proč se stát mechanikem elektrotechnikem?


 • Moderní obor

  Číslicově řízené stroje jsou stále lepší a lepší. To ale znamená i potřebu kvalitnějších odborníků pro jejich obsluhu a montáž.

 • Dobré uplatnění na trhu práce

  Po odbornících z tohoto oboru je dlouhodobě obrovský zájem. O práci se tak bát nemusíš.

 • Praktická příprava

  Všechno, co se naučíš v odborných předmětech si můžeš vyzkoušet v praxi. Už od prváku máš 6 hodin týdně praxi, později 12!

 • Po střední můžeš jít i na vysokou

  Díky kvalitním odborným předmětům a individuálnímu přístupu učitelů můžeš pokračovat ve studiu na vysoké či vyšší odborné škole.

Podívej se na video o oboru

Co ti můžeme nabídnout?


 • Důraz na praxi – všechno, co se naučíš, si vyzkoušíš v praxi.
 • Moderní škola na zámku – máme multimediální a odborné učebny, laboratoř i elektro, CNC či PLC dílny
 • Motivační prostředí – u nás dokážeš cokoliv budeš chtít. Díky velikosti naší školy se ti každý učitel může věnovat individuálně.
 • Mnoho mimoškolních akcí – školy v přírodě, lyžařské a vodácké kurzy, spoustu exkurzí, přednášek a výletů.
 • Elektrotechnickou kvalifikaci – budeš plně kvalifikován pro práci s elektřinou.  

Jak to u nás vypadá?


Proč právě zámek Kuřim?

 • 1. Zámek

  Budeš studovat na opravdovém zámku! Prostorné učebny, unikátní prostory a super atmosféra.

 • 2. Skvělé zázemí

  Umíme zprostředkovat práci i praxi, spolupracujeme s významnými zaměstnavateli. Navíc máme WiFi po celé škole, multimediální a odborné učebny, elektro, PLC a CNC dílny.

 • 3. Skvělý kolektiv

  Kuřim není jen o studiu, ale hlavně o zážitcích. Učitelé jsou féroví a ochotní, spolužáci už několik let tvoří super kolektiv. Na střední tak budeš rozhodně vzpomínat rád.

Co o nás říkají?


Student Jan Procházka

Chodím do dílen rád, jelikož se naučím nové věci, které jednou uplatním v práci.


Student filip Glodiak

Praxi mám rád, protože zde uplatňuji, co jsem se naučil ve škole a jednou to použijí v budoucím zaměstnání.

Uplatnění a profil absolventa


Odborníci z Národního ústavu odborného vzdělávání sepsali tento profil a uplatnění:

Absolventi se mohou uplatnit při činnostech spojených s návrhy, výrobou, montáží, údržbou, oživováním, seřizováním, zkoušením, testováním, servisem, opravami a obsluhou elektrotechnických zařízení, elektrických strojů, přístrojů a rozvodných sítí, elektronických systémů z oblasti automatizace, měřící a regulační techniky, výpočetní techniky, elektronických zařízení spotřební elektroniky, elektronických sítí, při programování řídících systémů. Uplatnění absolventů je směřováno hlavně do pracovních pozic, které vyžadují jak dobrou teoretickou přípravu v elektrotechnice a elektronice, tak i odpovídající manuální zručnost.

Možnými uplatněními absolventů jsou elektromechanik, mechanik elektronik, elektrotechnik, konstruktér, revizní technik, energetik, elektrodispečer, zkušební technik, servisní technik elektrických zařízení, opravář elektrických spotřebičů, výpočetní a spotřební elektroniky, programátor řídících systémů, technik elektronických zařízení, provozní technik, školící technik aj.

Přihláška ke studiu (PDF)
Informace o přijímacím řízení
Učební plán

KÓD OBORU
26-41-L/01

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Mechanik elektrotechnik
Zaměření CNC stroje

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
Čtyřleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkoušky se konají jednotné státní – test se skládá z českého jazyka a matematiky. Do hodnocení přijímacího řízení se počítají známky z předchozího studia základní školy. Detailní informace o přijímacích zkouškách zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
cca 20

ŠKOLNÉ
Školné 100 – 500 Kč měsíčně 10 × v roce (podle příjmů rodiny možná 50-80% sleva).

STIPENDIJNÍ PROGRAM
Prospěchové stipendium

IDEÁLNÍ ROZPĚTÍ PRŮMĚRU NA ZŠ
do 2.2