Mechanik Elektrotechnik

Zaměření CNC strojePokud hledáš technický maturitní obor se spoustou praxe, našel jsi ten pravý! Zaměříš se na číslicově řízené stroje, které dnes najdeš v každé strojírenské firmě. A tyto stroje potřebují kvalifikované pracovníky na to, aby fungovaly. Už od prvního ročníku máš každý týden 6 hodin praxe, aby ses přímo při práci naučil montovat, seřizovat, udržovat a obsluhovat tyto stroje.

Kromě praxe tě čeká i spousta odborných předmětů, jako je Strojnictví, Elektronika, Elektrotechnika a Technologie. Po absolvování střední školy je pak jen na tobě, jestli půjdeš rovnou do práce nebo budeš pokračovat na technickou vysokou nebo vyšší odbornou školu.

O práci se s tímto oborem rozhodně bát nemusíš. Kvůli potřebné kvalifikaci a neustálé poptávky po nových odbornících na NC a CNC stroje o tebe na trhu práce bude velký zájem. Ze školy si navíc odneseš všechny potřebné praktické znalosti a staneš se opravdovým mistrem v oboru.

Proč se stát mechanikem elektrotechnikem?


 • Moderní obor

  Číslicově řízené stroje jsou stále lepší a lepší. To ale znamená i potřebu kvalitnějších odborníků pro jejich obsluhu a montáž.

 • Dobré uplatnění na trhu práce

  Po odbornících z tohoto oboru je dlouhodobě obrovský zájem. O práci se tak bát nemusíš.

 • Praktická příprava

  Všechno, co se naučíš v odborných předmětech si můžeš vyzkoušet v praxi. Už od prváku máš 6 hodin týdně praxi, později 12!

 • Po střední můžeš jít i na vysokou

  Díky kvalitním odborným předmětům a individuálnímu přístupu učitelů můžeš pokračovat ve studiu na vysoké či vyšší odborné škole.

Co ti můžeme nabídnout?


 • Důraz na praxi – všechno, co se naučíš, si vyzkoušíš v praxi
 • Moderní škola na zámku – máme multimediální a odborné učebny, laboratoř i dílny
 • Motivační prostředí – u nás dokážeš cokoliv budeš chtít. Díky velikosti naší školy se ti každý učitel může věnovat individuálně.
 • Mnoho mimoškolních akcí – školy v přírodě, lyžařské a vodácké kurzy i autoškola.

Jak to u nás vypadá?


Proč právě zámek Kuřim?

 • 1. Zámek

  Budeš studovat na opravdovém zámku! Prostorné učebny, unikátní prostory a super atmosféra. Zámek momentálně rekonstruujeme a bude tak ještě lepší!

 • 2. Skvělé zázemí

  Umíme zprostředkovat práci i praxi, spolupracujeme s firmou Siemens. Navíc máme WiFi po celé škole, multimediální a odborné učebny, elektro dílny či posilovnu.

 • 3. Skvělý kolektiv

  Kuřim není jen o studiu, ale hlavně o zážitcích. Učitelé jsou féroví a ochotní, spolužáci už několik let tvoří super kolektiv. Na střední tak budeš rozhodně vzpomínat rád.

Co o nás říkají?


Student Jan Procházka

Chodím do dílen rád, jelikož se naučím nové věci, které jednou uplatním v práci.


Student filip Glodiak

Praxi mám rád, protože zde uplatňuji, co jsem se naučil ve škole a jednou to použijí v budoucím zaměstnání.

Uplatnění a profil absolventa


Odborníci z Národního ústavu odborného vzdělávání sepsali tento profil a uplatnění:

Absolventi se mohou uplatnit při činnostech spojených s návrhy, výrobou, montáží, údržbou, oživováním, seřizováním, zkoušením, testováním, servisem, opravami a obsluhou elektrotechnických zařízení, elektrických strojů, přístrojů a rozvodných sítí, elektronických systémů z oblasti automatizace, měřící a regulační techniky, výpočetní techniky, elektronických zařízení spotřební elektroniky, elektronických sítí, při programování řídících systémů. Uplatnění absolventů je směřováno hlavně do pracovních pozic, které vyžadují jak dobrou teoretickou přípravu v elektrotechnice a elektronice, tak i odpovídající manuální zručnost.

Možnými uplatněními absolventů jsou elektromechanik, mechanik elektronik, elektrotechnik, konstruktér, revizní technik, energetik, elektrodispečer, zkušební technik, servisní technik elektrických zařízení, opravář elektrických spotřebičů, výpočetní a spotřební elektroniky, programátor řídících systémů, technik elektronických zařízení, provozní technik, školící technik aj.

Přihláška ke studiu (PDF)
Informace o přijímacím řízení
Učební plán

KÓD OBORU
26-41-L/01

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Mechanik elektrotechnik
Zaměření CNC stroje

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
Čtyřleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY

Přijímací zkoušky se pro školní rok 2021/2022 nekonají.

(Přijímací zkoušky se konají jednotné státní – test se skládá z českého jazyka a matematiky. Do hodnocení přijímacího řízení se počítají známky z předchozího studia základní školy. 

Detailní informace o přijímacích zkouškách zde.)

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
30

ŠKOLNÉ
Školné 100-500 Kč měsíčně (podle příjmů rodiny možná 50-80% sleva).

STIPENDIJNÍ PROGRAM
Prospěchové stipendium

IDEÁLNÍ ROZPĚTÍ PRŮMĚRU NA ZŠ
do 2.4