Ekonomika a podnikání



Pokud chceš pracovat v obchodě, financích, marketingu nebo rovnou začít podnikat, tak čti dál! Naučíš se dva cizí jazyky, získáš znalosti z ekonomiky, účetnictví i managementu. Obor je zaměřen na technickou administrativu, takže se seznámíš i se strojnictvím a technickou dokumentací.  

Pokud chceš jít na vysokou, technicky nebo ekonomicky zaměřenou, tento obor ti poskytne skvělé základy. Pokud ne – nevadí, na trhu práce se rozhodně neztratíš. Můžeš se stát například mzdovým referentem, obchodním zástupcem, celním deklarantem, pracovat v marketingu nebo jakýmkoliv administrativním pracovníkem.

Proč si vybrat obor Ekonomika a podnikání?


 • Široké možnosti uplatnění

  Ekonomika hýbe světem a vyskytuje se snad téměř všude – od průmyslu po služby. Nemusíš se tak bát, že po škole nenajdeš uplatnění.

 • Perfektní základ pro podnikání

  Ne všichni přece musí jen pracovat pro někoho dalšího! Získáš dobré základy pro to, abys hned po škole mohl začít podnikat.

 • Získáš odborné technické znalosti

  Díky odborným předmětům jako Technika administrativy, Účetnictví, Strojnictví, Marketing a management nebo Strojírenská technologie získáš široké znalosti a dovednosti.

 • Naučíš se mluvit dvěma jazyky

  Angličtina či němčina nebo ruština. Dvěma jazyky se domluvíš kdekoliv na světě.

 • Velmi nízké školné

  Platíš jen 100 – 700 Kč měsíčně a navíc můžeš získat slevu až 80%. Získáš díky tomu super servis a individuální přístup

Co ti můžeme nabídnout?


 • Důraz na praxi – všechno, co se naučíš, si můžeš vyzkoušet v praxi
 • Moderní škola na zámku – máme multimediální a odborné učebny, laboratoř i dílny
 • Motivační prostředí – u nás dokážeš cokoliv budeš chtít. Díky velikosti naší školy se ti každý učitel může věnovat individuálně.
 • Mnoho mimoškolních akcí – školy v přírodě, lyžařské a vodácké kurzy i autoškolu.

Jak to u nás vypadá?


Proč právě zámek Kuřim?

 • 1. Zámek

  Budeš studovat na opravdovém zámku! Prostorné učebny, unikátní prostory a super atmosféra. Zámek momentálně rekonstruujeme a bude tak ještě lepší!

 • 2. Skvělé zázemí

  Umíme zprostředkovat práci i praxi, spolupracujeme s firmou Siemens. Navíc máme WiFi po celé škole, multimediální a odborné učebny, elektro dílny či posilovnu.

 • 3. Skvělý kolektiv

  Kuřim není jen o studiu, ale hlavně o zážitcích. Učitelé jsou féroví a ochotní, spolužáci už několik let tvoří super kolektiv. Na střední tak budeš rozhodně vzpomínat rád.

Co o nás říkají?


Mgr. Lucie Kokrdová

Díky přátelskému a vstřícnému prostředí školy jsem si mohla i já udělat maturitu a díky tomu nakonec vystudovala dvě vysoký školy. Teď při hledání práce jsem prodávala ten svůj obor tím, že měl dvě studijní linie – jednu administrativní (účto, ekonomika, psaní všemi deseti prsty) a druhá strojírenská (strojírenství, strojírenská technologie, technické kreslení) díky čemuž jsem se mohla hlásit i do velkých strojírenských firem a získala tak výbornou práci


Jakub Kohoutek

Na střední školu v Kuřimi jsem přestoupil poté, co jsem odešel ze stavební průmyslovky, která mě nebavila. Zvolil jsem si obor mně mnohem bližší a to Ekonomiku a podnikání. Kuřimský zámek mi pomohl se zorientovat na trhu práce, a proto jsem moc rád, že jsem tam mohl chodit. Nyní pracuji v ekonomickém úseku firmy, což mě nejen baví, ale i úspěšně živí.


Vítězslav Nosek

Líbí se mi kolektiv, dobrá domluva s učiteli, vždy mi vyjdou vstříc a je to zábava.

Uplatnění a profil absolventa


Odborníci z Národního ústavu odborného vzdělávání sepsali toto uplatnění:

Absolvent se uplatní na trhu práce především jako ekonom, finanční referent, referent marketingu, asistent, sekretář, obchodní zástupce, referent ve státní správě, bankovní a pojišťovací pracovník a v dalších ekonomicko-administrativních funkcích a pozicích, a to zejména ve výrobní a obchodní činnosti příslušného odborného zaměření (např. strojírenského, chemického apod.), které škola nabízí ve svém školním vzdělávacím programu.

Absolvent bude schopen posoudit výhody a nevýhody investice nebo obchodního kontraktu, vést obchodní jednání a prezentovat výrobek nebo službu odběratelům. Mezi jeho dovednosti patří i vedení účetnictví a zajišťování personální a administrativní agendy malé i velké organizace. Ve styku se zákazníkem bude jednat profesionálně a bude schopen používat dvou cizích jazyků.

Přihláška ke studiu (PDF)
Informace o přijímacím řízení
Učební plán

KÓD OBORU
63-41-M/01

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Ekonomika a podnikání
Zaměření technická administrativa

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
Čtyřleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkoušky se konají pro oba typy studia – test se skládá z českého jazyka a matematiky. Do hodnocení přijímacího řízení se počítají známky z předchozího studia základní školy. 

Detailní informace o přijímacích zkouškách zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
30

ŠKOLNÉ
140-700 Kč měsíčně (podle příjmů rodiny 50-80% sleva).

STIPENDIJNÍ PROGRAM
Prospěchové stipendium

OPTIMÁLNÍ ROZPĚTÍ PROSPĚCHU NA ZŠ
do 2.2