Maturitní obory


Informační technologie

Zaměříš se na elektronické a počítačové systémy. Co to znamená? Naučíš se vytvářet webové stránky, základy grafiky, spravovat sítě a programovat.

Chceš vědět, co můžeš dělat po škole? Stačí kliknout.

Uplatnění

Můžeš se stát programátorem, správcem počítačových sítí, aplikací či systémů. A pokud chceš, můžeš pokračovat na vysokou školu.

Zjisti si o oboru více

Mechanik elektrotechnik

Tento obor se zaměřuje na číslicově řízené stroje. Ve zkratce to znamená, že budeš navrhovat, vyrábět i montovat například obráběcí stroje.

A uplatnění absolventů? Klikni a dozvíš se.

Uplatnění

Pokud nepůjdeš rovnou na vysokou, na trhu práce se o tebe porvou. Staň se například CNC programátorem a uvidíš, že o práci mít nouzi nebudeš.

Zjisti si o oboru více

Ekonomika a podnikání

U tohoto oboru se zaměříš na technickou administrativu. Dostaneš dobré základy v technických předmětech, ale zvládneš i účetnictví, právo a obchod.

Chceš znát uplatnění? Stačí kliknout.

Uplatnění

Můžeš se stát ekonomem, mzdovým referentem, začít pracovat v marketingu nebo rovnou začít podnikat. Možností máš neomezeně.

Zjisti si o oboru více

Mechanik seřizovač

Tento obor je úzce zaměřen na NC a CNC stroje. Jedná se o vyšší třídy obráběcích strojů a center. Absolventi tohoto oborů na trhu práce chybí.

Klikni a podívej se, co budeš dělat po škole.

Uplatnění

Můžeš se stát mistrem, dispečerem, technologem nebo programátorem CNC strojů. Ty zvládneš i namontovat a opravit – ve zkratce, bude o tebe velký zájem.

Zjisti si o oboru více

Učební obory


Elektrikář

Elektřina je všude kolem nás a bez ní už si život ani neumíme představit. Právě proto budeme elektrikáře potřebovat vždy.

Klikni a zjisti proč.

Uplatnění

Elektromontér, elektrikář, elektromechanik. Tyto profese budeme potřebovat vždy. A pokud nechceš být zaměstnán, prostě začni podnikat!

Zjisti si o oboru více

Obráběč kovů

Nauč se ovládat soustruhy, frézy, vrtačky a vyvrtávačky. Se znalostmi z tohoto oboru nebudeš mít s uplatněním problém.

Stačí kliknout a dozvíš se proč.

Uplatnění

Pracuj jako soustružník, frézař či brusič. Naučíš se obsluhovat i CNC stroje, takže se uplatníš i jako operátor těchto strojů a o práci mít problém nebudeš.

Zjisti si o oboru více